HIGH DEFINITION

HD Ready w 60% gospodarstw domowych

Od chwili wprowadzenia standardu HD na rynek europejski w roku 2005, Eutelsat wciąż pozostaje innowatorem w tym sektorze. Liczba kanałów HD nadawanych przez nasze satelity wzrosła od 10 w roku 2006, do 2200 w roku 2021.

Według Screen Digest, ponad 103 miliony gospodarstw domowych w Europie ma dostęp do odbiorników HD Ready, umożliwiając tym samym odbiór treści HD ponad 60% europejskich widzów. Euroconsult przewiduje, iż udział kanałów HD w światowym rynku transmisji satelitarnych wzrośnie z 23% w roku 2016 do 46% w roku 2026.

Niniejszy trend przyspiesza na wiodących rynkach telewizji satelitarnej w Europie, włączając Włochy i Polskę, gdzie liczba kanałów HD wzrosła w ciągu roku proporcjonalnie o 70% i 30%, odzwierciedlając oferty premium dostępnych platform pay-TV.

Eutelsat zapewnia kompleksowe rozwiązania nadawcze, włączając kodowanie, szyfrowanie, multipleksowanie i uplink dzięki naszym teleportom we Francji i Włoszech oraz sieci partnerskich teleportów na całym świecie.

VIDEO

ULTRA HD

Bezprecedensowe wrażenia wizualne

Satelity to naturalna platforma dla transmisji treści UHD. Dostępność pasm oraz szerokie pokrycie umożliwiają użytkownikom odbiór sygnału tej samej jakości, bez znaczenia na ich lokalizację w zasięgu danego satelity. Pojemność satelitarna Eutelsat jest całkowicie dostosowana do standardu UHD, dystrybuując obecnie treści UHD do operatorów sieci kablowych i IP, a także odbiorców usług DTH, objętych obszernym zasięgiem satelitów Eutelsat.

Nadawanie UHD ułatwia standard HEVC, oferując zwiększony wskaźnik kompresji i obraz HDR. Kodowanie HEVC posiadają już kanały FTV UHD od Fashion TV i Travelxp 4K, dostępne na pozycji HOTBIRD.

W przypadku transmisji na żywo, takich, jak transmisje największych wydarzeń sportowych, kodowanie HEVC umożliwia nadawanie o niższym wskaźniku przepływności niż MPEG-4. Eutelsat regularnie wykorzystuje to przy okazji French Open, kiedy mecze tenisowe transmitowane w jakości Ultra HD przez satelitę EUTELSAT 5 West A dostarczają fanom fantastycznych wrażeń.

Jako, że zapotrzebowanie na usługi UHD wzrasta, a nadawcy dążą do zróżnicowania ofert, satelity stanowią idealną platformę dystrybucji, spełniającą wymogi pasma, zapewniającą zarazem nieprzerwaną jakość maksymalnej liczbie odbiorców we wszystkich regionach świata.