EUTELSAT

Przekraczamy dla Ciebie granice

Flota 39 satelitów, służących nadawcom, dostawcom usług wideo, operatorom telekomunikacyjnym, a także dostawcom usług internetowych i agencjom rządowym w Europie, Afryce, Azji i Amerykach, sprawia, iż Eutelsat jest jednym z wiodących operatorów na rynku satelitów komercyjnych.

Pojawiliśmy się na rynku w roku 1977 jako międzynarodowa organizacja. Pierwszego satelitę wynieśliśmy w roku 1983, a w roku 2001 staliśmy się prywatną spółką. Tak długi staż i bogate doświadczenie czynią nas jednym z najbardziej kompetentnych operatorów satelitarnych na świecie.

Satelity Eutelsat służą m.in.: transmisjom wideo i przekazom na żywo z wozów transmisyjnych, a także usługom, takim jak: usługi szerokopasmowe, transmisja danych, łączność powietrzna i morska oraz misje ratunkowe organizacji rządowych i pozarządowych.

Nasz cel to świadczenie najwyższej jakości usług w oparciu o najwyższe możliwości technologiczne, ekspertyzę rynku oraz innowacje.

SATELITY

Pojemność 39 satelitów na orbicie geostacjonarnej między 133° West, a 174° East

WIĘCEJ

SEKTOR NAZIEMNY

Własne i partnerskie teleporty zlokalizowane na całym świecie, zapewniające dostęp do usług w zakresie całego pokrycia, na lądzie, w powietrzu i na morzu

WIĘCEJ

POKRYCIE

Zasięg w ponad 150 krajach Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu, Azji i obu Ameryk

WIĘCEJ

ZATRUDNIENIE

Zespół 1000 specjalistów z 46 krajów

WIĘCEJ

USŁUGI

Pojemność satelitarna i usługi dla rynków: wideo, szerokopasmowych, transmisji danych, mobilnych i sektora publicznego

WIĘCEJ

BIURA SPRZEDAŻY

Regionalne biura sprzedaży Eutelsat zapewniają lokalne wsparcie dla klientów na całym świecie

WIĘCEJ

NASZA MISJA

Łączność dla wszystkich i ze wszystkimi

Misją Eutelsat jest antycypacja przyszłych potrzeb za pomocą najnowocześniejszej technologii satelitarnej, otwierającej nowe możliwości i formy komunikacji, które umożliwiają łączność na całym świecie.

Jako jeden z wiodących na świecie operatorów satelitarnych, Eutelsat ma ogromny wkład w dynamiczny rozwój światowej sieci firm z sektora high-tech.

W Eutelsat, wspólne i ambitne cele osiąga się pracą zespołową, ale także indywidualnym zaangażowaniem. Nasi pracownicy dążą do uwalniania potencjału najnowocześniejszych technologii, tak, by użytkownicy na całym świecie mogli korzystać z wyjątkowej jakości usług wideo i łączności.

Każdy pracuje na wspólny projekt, oparty o wspólne wartości: poparcie, zarówno wewnętrzne, jak i publiczne, dla wartości, które wyznaje Grupa.

JEDEN ZESPÓŁ

valeur-team.png To rdzeń, wokół którego krążą wszystkie nasze pozostałe wartości, najważniejszy jest duch zespołu.

DUCH PIONIERSTWA

valeur-pioneer.png Dążymy do tego, by być ponad normę i wzbudzać innowacyjne podejście.

ZAUFANIE I ODWAGA

valeur-trust.png

Zachęcamy każdego do odkrywania nowych dróg i wyjścia ze strefy komfortu.

 

ROZPOZNANIE

valeur-recognition.png Dajemy czytelny obraz naszych celów i świętujemy zarówno wspólne, jak i indywidualne osiągnięcia.

SZACUNEK

valeur-respect.png Postępujemy uczciwie, w poszanowaniu różności kulturowych i środowiskowych.

UPRAWNIENIA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

valeur-empower.png Jesteśmy odpowiedzialni za własne decyzje.

ZORIENTOWANI NA ZEWNĄTRZ

valeur-outward.png Rozwijamy się, przesuwając granice, wierni innowacjom.

DLACZEGO SATELITA?

Elastyczny, skalowalny, nielimitowany zasięg

Satelity to nieodłączna część ekosystemu łączności. Szerokie pokrycie gwarantuje pewną, wysokiej pojemności i prędkości łączność z nawet najbardziej odległymi społecznościami świata.

Odgrywając kluczową rolę w cyfrowej migracji, satelity oferują same zalety, zwłaszcza w przypadku dostarczania treści linearnych. Wyłączne użycie szerokopasmowych sieci naziemnych wiązałoby się z pozostawieniem znacznej części użytkowników bez dostępu do usług linearnych i nielinearnych, zwłaszcza na obszarach nieobjętych zasięgiem sieci naziemnych.

W porównaniu z pokryciem i możliwościami sieci naziemnych, satelity zapewniają wydajny cenowo, natychmiastowy dostęp do wszystkich użytkowników objętych zasięgiem. Satelity umożliwiają wszystkim mieszkańcom danego regionu natychmiastowy dostęp do tych samych usług, a także maksymalizują drogę dotarcia do rynku, jako, że dostarczają usługi wszystkim sieciom, zarówno DTH, jak i kablowym, naziemnym i IP.

Satelity niosą również wsparcie dla operatorów sieci naziemnych w spełnianiu coraz to większych oczekiwań w zakresie pasma. Stanowią uzupełnienie dla istniejących sieci, oferując bezpieczne usługi dosyłowe dla społeczności wiejskich. Łącząc odległe sieci z główną siecią szkieletową i infrastrukturą komórkową, satelity są niekiedy jedyną technologią mogącą zapewnić łączność z wiarygodnością 99%. Są naturalnym rozwiązaniem na obszarach wiejskich i tych zróżnicowanych topograficznie oraz wszędzie tam, gdzie koszt rozprowadzenia światłowodu jest zwyczajnie za duży.

 

DLACZEGO EUTELSAT?

Globalna łączność, lokalne świadczenia

ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE ŁĄCZNOŚCI SKROJONE DO TWOICH POTRZEB

Bliska współpraca z nadawcami, operatorami sieci stacjonarnych i mobilnych oraz dostawcami usług, sprawia, że dostarczamy bezszwową łączność, zapewniając pełen zakres usług wideo, szerokopasmowych i transmisji danych, włączając łączność internetową oraz dosył dla IoT oraz sieci mobilnych i korporacyjnych na całym świecie.

OD NAJLEPSZEJ POJEMNOŚCI, PO NAJNOWOCZEŚNIEJSZE ROZWIĄZANIA

Wysokiej jakości flota satelitarna Eutelsat, w połączeniu z najwyższej klasy infrastrukturą naziemną i wiedzą techniczną, skutkuje najwyższym poziomem dostępności i wydajności usług.

SIEĆ WŁASNYCH I PARTNERSKICH TELEPORTÓW

Globalna sieć własnych, certyfikowanych i partnerskich teleportów umożliwia łatwy i natychmiastowy dostęp do naszych satelitów z niemal każdej lokalizacji na świecie. Obsługa klienta dostępna 24/7 zapewnia pomoc dla użytkowników w lokalnych językach.

KOMPLEKSOWE WSPARCIE W TERENIE

Profesjonalna sieć partnerów w Europie, Afryce, Azji, obu Amerykach i na Bliskim Wschodzie ułatwi Ci start.

NAJWIĘKSZY W BRANŻY PROGRAM SZKOLENIOWY

Ponad 12000 wyszkolonych instalatorów gotowych by pomóc w rozwoju Twojej sieci i jej późniejszym funkcjonowaniu.

KOMPETENCJE W CAŁYM SPEKTRUM

40-letnie doświadczenie w pracy z klientami na całym świecie podstawą do zapewnienia najlepszych usług na świecie i rozwiązań dopasowanych do konkretnych wymagań.