overview
KONTAKT

ŁĄCZNOŚĆ WĄSKOPASMOWA DLA IOT

Wraz z rozwojem Internetu Rzeczy (IoT) w sektorach tak różnorodnych, jak transport, przemysł naftowy i gazowy, czy rolnictwo, dziesiątki milionów obiektów, zlokalizowanych w miejscach nieobsługiwanych przez sieci naziemne, musi wysyłać kluczowe dla biznesu informacje.

W łączności wąskopasmowej wyjątkowo dobrze sprawdza się niska orbita okołoziemska (LEO), na której przetwarzane są sygnały emitowane przez obiekty połączone. Zapewnia ona łącze satelitarne w każdym zakątku świata, będąc uzupełnieniem dla energooszczędnych i rozległych technologii bezprzewodowych (LPWA) sieci naziemnych IoT, bez ingerencji w koszty, ani wysokość wykorzystanej przez obiekty energii.
Flota satelitów Eutelsat LEO, zwana ELO (Eutelsat LEO for Objects), zapewni globalne pokrycie IoT, umożliwiające obiektom transmisję danych, niezależnie od ich lokalizacji, demonstrując zarazem fundamentalną, wzajemną komplementarność sieci naziemnych i technologii satelitarnej.

ELO 1 & ELO 2

Ładunki ELO 1 i ELO 2 znajdują się na platformie satelitarnej, łączącej kilka misji. Zostaną one wykorzystane do wsparcia początkowych faz usługi ELO.

Konstruktor Satelity: Loft Orbital

Rozmiar: Platforma satelitarna o wymiarach 70 cm x 70 cm x 70 cm, z antenami ELO 1 i ELO 2 o wymiarze maksymalnym 50 cm.

Waga: Platforma będąca hostem dla ładunków Eutelsat waży 80 kg, a waga każdego z ładunków (ELO 1 i ELO 2) to 8 kg.

Pokrycie: Globalne

Wyniesienie: Czerwiec 2021

 

ELO 3 & ELO 4

ELO 3 i ELO 4 zostaną wykorzystane do zwiększenia skali usługi ELO.

Konstruktor Satelity: Clyde Space

Rozmiar: Cubesat 6U - 6 litrów lub 30 cm x 20 cm x 10 cm, przed rozstawieniem paneli solarnych

Waga: 12 kg.

Pokrycie: Globalne

Planowane wyniesienie: ELO 3: Q1/2023 ; ELO 4: Q2/2023

VIDEO
NEWS