SATELITY 9° EAST

Pozycja orbitalna 9° East to miejsce lokalizacji dwóch wysokiej mocy satelitów, zoptymalizowanych dla usług nadawczych i szerokopasmowych.

Satelita EUTELSAT 9B to rdzeń szybko rozwijającej się pozycji DTH i hotspotu usług kablowych, z ponad 400 kanałami TV, z czego 150 w jakości HD. Jego rozległe, szerokowiązkowe pokrycie zapewnia zasięg dla kanałów i platform TV w całej Europie. Pięć skierowanych regionalnie wiązek to wydajne rozwiązanie dla rynków zróżnicowanych lingwistycznie.

Dla usług szerokopasmowych satelita KA-SAT jest platformą świadczącą usługi wysokiej przepustowości, użytkownikom zlokalizowanym poza zasięgiem sieci naziemnych, z prędkością do 50 Mb/s przy pobieraniu i do 10 Mb/s przy wysyłaniu treści. KA-SAT umożliwia wydajne cenowo transmisje satelitarne (SNG), usługi telewizji regionalnej i lokalnej oraz telewizji korporacyjnej.

WIDEO
AKTUALNOŚCI

EUTELSAT 9B

WYNIESIENIE: 30/01/2016

KONSTRUKTOR: Airbus Defence & Space

RAKIETA: Proton

EUTELSAT 9B znacząco poszerza i różnicuje zasoby na pozycji 9° East dla dynamicznych rynków europejskich. Pojemność podzielona jest na pięć obszarów pokrycia, gdzie możliwość ponownego wykorzystania częstotliwości znacząco zwiększa wydajność pasma.

Paneuropejskie pokrycie zapewnia szeroki zasięg nadawcom szukającym maksymalnego dostępu do odbiorców usług satelitarnych, a także stacji czołowych sieci naziemnych, dostarczając łączność wszystkim sieciom kablowym w Europie. Pięć regionalnych obszarów pokrycia to dynamicznie rozwijające się rynki telewizji cyfrowej w Niemczech, Grecji, Włoszech, a także krajach Nordyckich, włącznie z krajami bałtyckimi i Ukrainą.

Platformy pay-TV i krajowe programy DTT doceniają model zasięgu regionalnego, który umożliwia im wydajną politykę w aspekcie językowym, a jednocześnie równoległy odbiór programów z pozycji HOTBIRD, za pomocą łatwo dostępnych anten typu dual-feed, umożliwiających odbiór z dwóch pozycji orbitalnych.

USŁUGI

  • Wideo

 

REGIONY

  • Europa
DOWNLINK COVERAGES
UPLINK COVERAGES

KA-SAT

WYNIESIENIE: 26/12/2010

KONSTRUKTOR: EADS Astrium

RAKIETA: Proton Breeze M

Satelita KA-SAT to potężna platforma zapewniająca usługi wysokiej przepustowości użytkownikom zlokalizowanym poza zasięgiem sieci naziemnych. Jego rewolucyjna idea oparta jest o ładunek z 82 wiązkami w pasmie Ka, połączonymi z siecią 10 stacji naziemnych. Taka konfiguracja umożliwia ponownie wykorzystanie częstotliwości, dzięki czemu całkowita przepustowość wynosi ponad 90 Gb/s. Umożliwia to dostarczanie łączności internetowej do ponad miliona odbiorców z prędkością porównywalną do ADSL.

W oparciu o satelitę KA-SAT, dostępna jest usługa szerokopasmowa Konnect - stała usługa, zapewniająca prędkość do 50 Mb/s przy pobieraniu i 6 Mb/s przy wysyłaniu, dla użytkowników z Europy i basenu Morza Śródziemnego. Dla profesjonalnego, większego zapotrzebowania w zakresie pojemności i pasma, możliwa jest prędkość do 50 Mb/s przy pobieraniu i 10 Mb/s przy wysyłaniu.

KA-SAT umożliwia również wydajne cenowo usługi transmisji satelitarnej (SNG), przy użyciu lekkich, przenośnych anten, a także usługi telewizji lokalnej i regionalnej oraz korporacyjnych sieci TV.

USŁUGI

  • Szerokopasmowe
  • Wideo

REGIONY

  • Europa
  • Bliski Wschód
  • Afryka Północna
COVERAGE

    CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?