EUTELSAT 9B

WYNIESIENIE: 30/01/2016

KONSTRUKTOR: Airbus Defence & Space

RAKIETA: Proton

Satelita EUTELSAT 9B to rdzeń szybko rozwijającej się pozycji DTH i hotspotu usług kablowych, z ponad 500 kanałami TV, z czego 200 w jakości HD. Jego rozległe, szerokowiązkowe pokrycie zapewnia zasięg dla kanałów i platform TV w całej Europie. Pięć skierowanych regionalnie wiązek to wydajne rozwiązanie dla rynków zróżnicowanych lingwistycznie.

Paneuropejskie pokrycie zapewnia szeroki zasięg nadawcom szukającym maksymalnego dostępu do odbiorców usług satelitarnych, a także stacji czołowych sieci naziemnych, dostarczając łączność wszystkim sieciom kablowym w Europie. Pięć regionalnych obszarów pokrycia to dynamicznie rozwijające się rynki telewizji cyfrowej w Niemczech, Grecji, Włoszech, a także krajach Nordyckich, włącznie z krajami bałtyckimi i Ukrainą.

Platformy pay-TV i krajowe programy DTT doceniają model zasięgu regionalnego, który umożliwia im wydajną politykę w aspekcie językowym, a jednocześnie równoległy odbiór programów z pozycji HOTBIRD, za pomocą łatwo dostępnych anten typu dual-feed, umożliwiających odbiór z dwóch pozycji orbitalnych.

WIDEO
AKTUALNOŚCI

USŁUGI

  • Wideo

 

REGIONY

  • Europa
DOWNLINK COVERAGES
UPLINK COVERAGES