SATELITY 7° EAST

7° East to kluczowa pozycja orbitalna dla kanałów telewizji regionalnej, a zarazem jedna z najszybciej rozwijających się pozycji Eutelsat. Obecnie nadawanych jest z niej ponad 500 kanałów TV, a jej klienci to m.in.: turecka platforma pay-TV, Digiturk i platformy TV z Afryki Subsaharyjskiej, Azam TV i Muvi TV.

Pozycja 7° East to coraz lepsze źródło treści w języku perskim, a liczba jej odbiorców w Turcji i na Bliskim Wschodzie przekracza już 8 mln. Ponieważ od kluczowej dla regionu EMEA, pozycji HOTBIRD (13° East), dzieli ją jedynie 6°, nadawane z nich programy TV mogą być odbierane za pomocą tej samej anteny dual-feed, stanowiąc korzystne cenowo rozwiązanie dla odbiorców.

Pozycja 7° East stała się również nowym hotspotem DTH dla Afryki Subsaharyjskiej i kluczową pozycją pay-TV dla Afryki Wschodniej o najszybszym tempie rozwoju w regionie.

20 czerwca 2019, satelita EUTELSAT 7C pomyślnie przeszedł proces wyniesienia na orbitę z Gujany Francuskiej, przez rakietę Ariane 5. EUTELSAT 7C zostanie ulokowany wspólnie z satelitą EUTELSAT 7B, zwiększając pojemność tej dynamicznej pozycji o 19 transponderów. Nowy satelita rozpocznie pracę na orbicie z końcem bieżącego roku, zwalniając jednocześnie satelitę EUTELSAT 7C, który zostanie przesunięty na inną pozycję orbitalną.

WIDEO
AKTUALNOŚCI

EUTELSAT 7B

WYNIESIENIE : 14/05/2013

KONSTRUKTOR : Thales Alenia Space

RAKIETA : Proton Breeze M

EUTELAST 7B zlokalizowany jest wspólnie z satelitą EUTELSAT 7A na nowym hotspocie orbitalnym dla odbiorców z Europy Południowo-Wschodniej, Turcji, Bliskiego Wschodu, Afryki Subsaharyjskiej i regionu Oceanu Indyjskiego.

Dodatkowe zasoby na pozycji 7° East zwiększyły bezpieczeństwo na orbicie, a wysoka moc satelity EUTELSAT 7B sprawia, że pozycja jest idealną dla usług DTH.

EUTELSAT 7B to pięć stref pokrycia: jedna wysokiej mocy wiązka dla Europy; dwie wiązki dla Europy, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu; dwie wiązki dla Afryki Subsaharyjskiej i Oceanu Indyjskiego.

 

USŁUGI

 • Wideo
 • Szerokopasmowe
 • Transmisji danych

REGIONY

 • Europa
 • Bliski Wschód
 • Afryka
POKRYCIE DLA DOWNLINKU
POKRYCIE DLA UPLINKU

EUTELSAT 7C

Nowy, wysokiej mocy satelita w dynamicznie rozwijającym się hotspocie dla usług wideo i transmisji danych

 

POMYŚLNE WYNIESIENIE !

 

WYNIESIENIE: Planowane na 20 czerwca 2019

KONSTRUKTOR: Space Systems Loral

EUTELSAT 7C to wysokiej mocy satelita nadawczy dla rynków Afryki, Europy, Bliskiego Wschodu i Turcji. Zostanie on ulokowany wspólnie z satelitą EUTELSAT 7B, na pozycji 7° East, przesuwając satelitę EUTELSAT 7A na inną pozycję orbitalną. Ta ulepszona konstelacja o zwiększonej elastyczności pokrycia i łączności, wprowadzi pozycję 7° East na nowy poziom.

Znacząco zwiększając pokrycie dla Afryki Subsaharyjskiej, EUTELSAT 7C pomieści kilkaset dodatkowych kanałów cyfrowych, będąc wsparciem dla szybko rozwijającego się w regionie, rynku usług TV. Będzie on również wyposażony w wiązkę zapewniającą większą pojemność dla usług w sektorze rządowym dla Europy, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, a także wiązkę sterowaną, która pokryje dowolny region widoczny z pozycji 7° East.

Zamówiony u Space Systems Loral, satelita EUTELSAT 7C będzie wyposażony w 44 operacyjne transpondery pasma Ku. Jego wyniesienie planowane jest na 20 czerwca 2019.

USŁUGI

 • Wideo
 • Transmisji danych
 • W sektorze rządowym

REGIONY

 • Europa
 • Bliski Wschód
 • Afryka
DOWNLINK COVERAGES
UPLINK COVERAGES

  CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?