Unikalne, paneuropejskie pokrycie wysokiej mocy satelitów HOTBIRD na pozycji 13° East, czyni z nich jeden z największych systemów nadawczych w regionie EMEA, dostarczający 1000 kanałów TV do ponad 160 mln gospodarstw domowych w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Jako lider regionu EMEA w zakresie usług DTH, kablowych, IP i DTT, pozycja HOTBIRD obejmuje 10 platform DTH, osiągając niemal stuprocentową penetrację rynku usług kablowych i IPTV w regionie.

Z pozycji 13° East nadawanych jest ponad 600 kanałów pay TV, 300 kanałów FTA, 450 kanałów HDTV i 14 kanałów UHD. Poza telewizyjnymi usługami nadawczymi, system zapewnia ponad 500 stacji radiowych i inne usługi multimedialne.

Why clients choose HOTBIRD
 

HOTBIRD 13B

WYNIESIENIE: 05/08/2006

KONSTRUKTOR: EADS Astrium

RAKIETA: Proton Breeze M

 

Skonstruowany z myślą o telewizyjnych i radiowych usługach nadawczych, satelita HOTBIRD 13B obejmuje 64 transpondery pasma Ku, we wszystkich częstotliwościach wykorzystywanych na pozycji HOTBIRD

Konstelacja trzech potężnych satelitów HOTBIRD na pozycji 13° East tworzy największy system nadawczy w regionie EMEA, dostarczający 1000 kanałów TV do ponad 160 mln gospodarstw domowych w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Odbiór DTH w środku wiązki możliwy jest dzięki antenom o średnicy mniejszej niż 70cm, a także antenom nieco większym, w Europie, Afryce Północnej i tak daleko na wschód, jak Moskwa i Dubaj.

USŁUGI

 • Wideo

REGIONY

 • Europa
 • Afryka Północna
 • Bliski Wschód
DOWNLINK COVERAGE
UPLINK COVERAGE

HOTBIRD 13C

WYNIESIENIE: 20/12/2008

KONSTRUKTOR: EADS Astrium

RAKIETA: Ariane 5 ECA

Satelita HOTBIRD 13C to część konstelacji Eutelsat na pozycji 13° East, świadczącej usługi na rynkach Europy, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Z tej flagowej dla regionu EMEA, a jednocześnie wiodącej w Europie pozycji orbitalnej dla usług nadawczych, transmituje się 1000 kanałów TV do ponad 160 mln gospodarstw domowych.

Wraz z dalszym rozwojem cyfryzacji, HDTV i UHD, odbiór DTH w środku wiązki możliwy jest dzięki antenom o średnicy mniejszej niż 70cm, a także antenom nieco większym, w Europie, Afryce Północnej i tak daleko na wschód, jak Moskwa i Dubaj. Satelity dostarczają również kanały TV do sieci kablowych i DTT, a także dodatkowe pokrycie TV dla usług Triple Play.

USŁUGI

 • Wideo

REGIONY

 • Europa
 • Afryka Północna
 • Bliski Wschód
DOWNLINK COVERAGE
UPLINK COVERAGE

HOTBIRD 13E

WYNIESIENIE: 13/03/2006

KONSTRUKTOR: Alcatel Space

RAKIETA: Ariane 5 ECA

Satelita HOTBIRD 13E zlokalizowany jest na 13° East, wiodącej pozycji wideo Eutelsat dla kablowych i satelitarnych usług nadawczych w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Wraz z HOTBIRD 13B i 13C, satelita HOTBIRD 13E zapewnia klientom na pozycji 13° East bezpieczeństwo i redundancję na orbicie na najwyższym poziomie w branży nadawczej. Wyposażone w 64 wysokiej mocy transpondery w pasmie Ku, pokrywające całkowicie częstotliwość 102 w pasmie Ku na pozycji 13° East, satelity HOTBIRD zapewniają odbiorcom wyjątkowy poziom bezpieczeństwa w zakresie rozwoju usług cyfrowych oraz programów HDTV i UHD.

USŁUGI

 • Wideo

REGIONY

 • Europa
 • Afryka Północna
 • Bliski Wschód
DOWNLINK COVERAGE
UPLINK COVERAGE

  CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?