BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO SUKCESU

Dedykowana obsługa klienta 24/7

Potężna sieć ponad 70 teleportów rozsianych po całym świecie umożliwia Ci dostęp do naszych satelitów z niemal każdej lokalizacji geograficznej na Ziemi, a tym samym łączność z Twoimi odbiorcami.

Wszystkie transmisje z wykorzystaniem satelitów Eutelsat podlegają pewnym standardom i parametrom, które gwarantują wysoką jakość odbioru i bezpieczeństwo całego systemu. Bezustannie monitorujemy całą flotę satelitarną, by zagwarantować odbiorcom najlepszą jakość transmisji naszych usług. Współpracujemy z grupami branżowymi i wiodącymi operatorami satelitarnymi, celem znalezienia rozwiązań mających wyeliminować zakłócenia spowodowane interferencją.

Obecny na rynku komercyjnej łączności satelitarnej od ponad 40 lat, unikalny zespół 1000 wykwalifikowanych pracowników z 46 krajów spełnia wymagania naszych klientów z całego świata.

TELEPORTY EUTELSAT

Globalna sieć dla Ciebie i Twoich odbiorców

Oferując szereg usług w zakresie transmisji wideo, dystrybucji treści i transmisji danych, nasza potężna sieć własnych, certyfikowanych i partnerskich teleportów zapewnia Ci dostęp do naszych satelitów z niemal każdej lokalizacji geograficznej na Ziemi.

Posiadamy i obsługujemy teleporty zlokalizowane we Francji, Włoszech, Meksyku i na Maderze. Spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz standardy techniczne, a wszystkie działania opatrzone są certyfikatem ISO 9001. Nasze teleporty we Francji i Włoszech posiadają certyfikat ISO 27001.

Dodatkowo, sieć teleportów partnerskich i certyfikowanych zapewnia uplink na nasze satelity z Europy, Ameryki, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku. Certyfikowanie teleportów następuje po kontroli wydajności, co ma zapewni, że spełniają wymogi techniczne i standardy jakości, jakich wymagamy.

CENTRA OPERACYJNE

Pewna jakość usług 24 godziny na dobę, 365 dni w roku

Centra Operacyjne Eutelsat zapewniają jakość zarówno naszych satelitów, jak i usług przez nie świadczonych.

Bezustannie monitorujemy całą flotę satelitów, gwarantując najlepszą jakość odbioru i transmisji naszych usług, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, będąc zobowiązani do zapewnienia najwyższego poziomu reakcji w odpowiedzi na jakiekolwiek wymogi operacyjne.

Cztery główne centra kontroli Eutelsat skupione na pracy satelitów znajdują się we Francji, Włoszech i Meksyku.

Centrum Kontroli Satelitów

Flota satelitów Eutelsat jest bezustannie monitorowana przez wysoce wyspecjalizowany zespół kontrolerów sieci satelitarnych w Centrum Kontroli Satelitów (SCC).

Ich kompetencje techniczne umożliwiają ciągły nadzór satelitów i natychmiastowe rozwiązywanie potencjalnych problemów, przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższej jakości platformy dla usług klientów.

SCC działa przez całą dobę, zapewniając wysokiej jakości, niezawodny serwis klientom Eutelsat, korzystającym z dostępu do segmentu satelitarnego.

KONTAKT SCC

Kontrola Systemu Łączności

Światowej klasy specjaliści w Centrum Kontroli Systemu Łączności zarządzają dostępem do segmentu kosmicznego Eutelsat.

Kontrolując i koordynując usługi klientów, nasi inżynierowie monitorują transmisje, zarówno wizualnie, jak i za pomocą automatycznego systemu kontroli, który bezustannie mierzy jakość sygnału.

W przypadku jakiegokolwiek spadku jakości usług następuje natychmiastowa modyfikacja, dzięki czemu problem może zostać szybko zdiagnozowany, a usługa przywrócona.

KONTAKT CSC

Centra Kontroli Eutelsat Americas

Centra Kontroli zlokalizowane w Meksyku monitorują usługi transmitowane z satelitów EUTELSAT 117 West A i 117 West B, EUTELSAT 115 West B i EUTELSAT 113 West A.

EUTELSAT AMERICAS

POMOC W TERENIE

Kompleksowa pomoc w terenie pomoże uruchomić i rozwinąć Twoją sieć

SZKOLENIA

Wyspecjalizowany zespół Integracji Systemu Eutelsat oferuje gotowe rozwiązania dla klientów z całego świata, ze skrojonymi na miarę produktami i programami szkoleń technicznych.

Pakiet naszych narzędzi szkoleniowych obejmuje kursy stacjonarne, filmy instalacyjne, aplikacje, pokazy objazdowe, a także uniwersytety i portale on-line. Te właśnie narzędzia połączone z doświadczeniem umożliwiają nam świadczenie kompleksowych usług klientom na całym świecie.

Dodatkowo, program szkoleniowy “satëlite” zapewnia właściwą jakość instalacji dla instalacji DTH. Zapewniamy najwyższe standardy szkoleń, mając zarazem proces certyfikacji gwarantujący najwyższą jakość wydajności.

SIEĆ POLOWA

Sieć naszych wyspecjalizowanych inżynierów połączona jest z siecią Partnerów Pomocy w Terenie. Zostali oni starannie dobrani, by zaoferować najwyższą jakość usług i obsługę klienta, w oparciu o standardy i gwarancję jakości Eutelsat.

Eutelsat połączył siły z siecią preferowanych partnerów lokalnych, oferujących usługi DTH, VSAT i i szerokopasmowe usługi RF, dopasowane do potrzeb Twoich rynków. Eutelsat zainwestował więcej niż którykolwiek operator satelitarny w zbudowanie sieci, która oferuje taką głębię usług w ramach tak szerokiego pokrycia.

INNOWACJE

Bezustannie tworzymy nowe, innowacyjne rozwiązania, by przy współpracy z nami Twoje życie było łatwiejsze.

Przykładowo, nasza aplikacja wskazująca anteny satelitarne umożliwia instalatorom programowanie i wyszukanie systemu VSAT przy użyciu smartfona lub tabletu. Następnie do dystrybutora wysyłany jest raport potwierdzający bezpieczną instalację.

Aplikacja jest również dostosowywana do rozwoju usług DTH, celem zaspokojenia potrzeb analizatorów.

Wszystkie nasze aplikacje dostępne są w iTunes and Google Play.

NARZĘDZIA

Współpraca z nami zapewni Tobie sukces

ZAKŁÓCENIA SŁONECZNE

Oblicz zbliżony czas wystąpienia zakłóceń związanych słonecznych w stacjach naziemnych wykorzystując Extranet Eutelsat.

 

 

 

 

 

 

EFEMERYDA SATELITY

Znajdź następujące informacje w Extranecie Eutelsat: obecną efemerydę satelity, elementy orbitalne, azymut/wysokość stacji naziemnych, czy informacje archiwalne.

 

 

 

 

 

ZASOBY TECHNICZNE

Specyfikacja DiSEqC

System DiSEqC™ (Digital Satellite Equipment Control) to magistrala komunikacyjna między odbiornikami satelitarnymi, a urządzeniami peryferyjnymi, wykorzystująca jedynie kabel koncentryczny. Jest to ujednolicony system cyfrowy o niezastrzeżonych komendach, umożliwiający przełączanie w instalacjach multi-satelitarnych.

Ważna informacja:
DiSEqC™ w wersji 2.3 nie został wystandaryzowany przez Eutelsat. Inne produkty DiSEqC™ mogą nie współpracować poprawnie z urządzeniami używającymi tego protokołu. W celu uzyskania wyjaśnienia, w przypadku jakiegokolwiek urządzenia z niestandardowym, bądź niezatwierdzonym logo, prosimy o kontakt z producentem.

Pełna specyfikacja i związana dokumentacja dostępna poniżej.