overview
KONTAKT

ŁĄCZNOŚĆ WĄSKOPASMOWA DLA IOT

Wraz z rozwojem Internetu Rzeczy (IoT) w sektorach tak różnorodnych, jak transport, przemysł naftowy i gazowy, czy rolnictwo, dziesiątki milionów obiektów, zlokalizowanych w miejscach nieobsługiwanych przez sieci naziemne, musi wysyłać kluczowe dla biznesu informacje.

W łączności wąskopasmowej wyjątkowo dobrze sprawdza się niska orbita okołoziemska (LEO), na której przetwarzane są sygnały emitowane przez obiekty połączone. Zapewnia ona łącze satelitarne w każdym zakątku świata, będąc uzupełnieniem dla energooszczędnych i rozległych technologii bezprzewodowych (LPWA) sieci naziemnych IoT, bez ingerencji w koszty, ani wysokość wykorzystanej przez obiekty energii.
Flota satelitów Eutelsat LEO, zwana ELO (Eutelsat LEO for Objects), zapewni globalne pokrycie IoT, umożliwiające obiektom transmisję danych, niezależnie od ich lokalizacji, demonstrując zarazem fundamentalną, wzajemną komplementarność sieci naziemnych i technologii satelitarnej.

VIDEO
NEWS

ELO ALPHA

ELO Alpha to pierwszy z nanosatelitów zamówionych przez Eutelsat. Jego zadaniem będzie potwierdzanie wydajności technicznej różnorodnych sygnałów między satelitą na niskiej orbicie okołoziemskiej, a obiektami na Ziemi.

Konstruktor Satelity: Tyvak International

Rozmiar: Cubesat 6U - 6 litrów lub 30 cm x 20 cm x 10 cm, przed rozstawieniem paneli solarnych

Pokrycie: Globalne

Wyniesienie: 28/04/2021

ELO 1 & ELO 2

Ładunki ELO 1 i ELO 2 znajdą się na platformie satelitarnej, łączącej kilka misji. Niektóre z nich, wraz z ELO 1 i ELO 2, posłużą obserwacji Ziemi i demonstracji orbitalnej.
Konstruktor Satelity: Loft Orbital

Rozmiar: Platforma satelitarna o wymiarach 70 cm x 70 cm x 70 cm, z antenami ELO 1 i ELO 2 o wymiarze maksymalnym 50 cm.

Waga: Platforma będąca hostem dla ładunków Eutelsat waży 80 kg, a waga każdego z ładunków (ELO 1 i ELO 2) to 8 kg.

Pokrycie: Globalne

Planowane wyniesienie: 2021

 

ELO 3 & ELO 4

Nanosatelity ELO 3 i ELO 4 podobne są objętościowo do ELO Alpha.
Konstruktor Satelity: Clyde Space

Rozmiar: Cubesat 6U - 6 litrów lub 30 cm x 20 cm x 10 cm, przed rozstawieniem paneli solarnych

Waga: 12 kg.

Pokrycie: Globalne

Planowane wyniesienie: 2021

AKTUALNOŚCI

WSPÓŁPRACA Z SIGFOX

Sigfox włącza ELO do hybrydowej sieci IoT

Sigfox, wiodący gracz na rynku IoT, zarządza globalną siecią wąskopasmową, obejmującą zasięgiem 65 krajów.

Bazując na obiektach połączonych hybrydowo, gdzie dane zbierane są zarówno przez sieci satelitarne, jak i naziemne, Sigfox wykorzysta globalne pokrycie satelitów ELO w całym zakresie obecnych usług łączności IoT.

Zwiększone w ten sposób pokrycie otworzy drzwi dla wielu nowych zastosowań sieci, w sektorach takich, jak transport morski, logistyka, a także bezpieczeństwo ludności w sytuacjach awaryjnych.