SATELITY 7° EAST

7° East to kluczowa pozycja orbitalna dla kanałów telewizji regionalnej, a zarazem jedna z najszybciej rozwijających się pozycji Eutelsat. Obecnie nadawanych jest z niej ponad 400 kanałów TV, a jej klienci to m.in.: platformy TV z Afryki Subsaharyjskiej, Azam TV.

Pozycja 7° East to coraz lepsze źródło treści w języku perskim, a liczba jej odbiorców w Turcji i na Bliskim Wschodzie przekracza już 5 mln. Ponieważ od kluczowej dla regionu EMEA, pozycji HOTBIRD (13° East), dzieli ją jedynie 6°, nadawane z nich programy TV mogą być odbierane za pomocą tej samej anteny dual-feed, stanowiąc korzystne cenowo rozwiązanie dla odbiorców.

Pozycja 7° East stała się również nowym hotspotem DTH dla Afryki Subsaharyjskiej i kluczową pozycją pay-TV dla Afryki Wschodniej o najszybszym tempie rozwoju w regionie.

20 czerwca 2019, satelita EUTELSAT 7C pomyślnie przeszedł proces wyniesienia na orbitę z Gujany Francuskiej, przez rakietę Ariane 5. EUTELSAT 7C zostanie ulokowany wspólnie z satelitą EUTELSAT 7B, zwiększając pojemność tej dynamicznej pozycji o 19 transponderów. Nowy satelita rozpocznie pracę na orbicie z końcem bieżącego roku, zwalniając jednocześnie satelitę EUTELSAT 7C, który zostanie przesunięty na inną pozycję orbitalną.

WIDEO
AKTUALNOŚCI

EUTELSAT 7B

WYNIESIENIE : 14/05/2013

KONSTRUKTOR : Thales Alenia Space

RAKIETA : Proton Breeze M

EUTELAST 7B zlokalizowany jest wspólnie z satelitą EUTELSAT 7C na nowym hotspocie orbitalnym dla odbiorców z Europy Południowo-Wschodniej, Turcji, Bliskiego Wschodu, Afryki Subsaharyjskiej i regionu Oceanu Indyjskiego.

Dodatkowe zasoby na pozycji 7° East zwiększyły bezpieczeństwo na orbicie, a wysoka moc satelity EUTELSAT 7B sprawia, że pozycja jest idealną dla usług DTH.

EUTELSAT 7B to pięć stref pokrycia: jedna wysokiej mocy wiązka dla Europy; dwie wiązki dla Europy, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu; dwie wiązki dla Afryki Subsaharyjskiej i Oceanu Indyjskiego.

 

USŁUGI

 • Wideo
 • Szerokopasmowe
 • Transmisji danych

REGIONY

 • Europa
 • Bliski Wschód
 • Afryka
POKRYCIE DLA DOWNLINKU
POKRYCIE DLA UPLINKU

EUTELSAT 7C

Nowy, wysokiej mocy satelita w dynamicznie rozwijającym się hotspocie dla usług wideo i transmisji danych

 

WYNIESIENIE: 20/6/2019

KONSTRUKTOR: Space Systems Loral

EUTELSAT 7C to wysokiej mocy satelita nadawczy dla rynków Afryki, Europy, Bliskiego Wschodu i Turcji. Zostanie on ulokowany wspólnie z satelitą EUTELSAT 7B, na pozycji 7° East, przesuwając satelitę EUTELSAT 7A na inną pozycję orbitalną. Ta ulepszona konstelacja o zwiększonej elastyczności pokrycia i łączności, wprowadzi pozycję 7° East na nowy poziom.

Znacząco zwiększając pokrycie dla Afryki Subsaharyjskiej, EUTELSAT 7C pomieści kilkaset dodatkowych kanałów cyfrowych, będąc wsparciem dla szybko rozwijającego się w regionie, rynku usług TV. Będzie on również wyposażony w wiązkę zapewniającą większą pojemność dla usług w sektorze rządowym dla Europy, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, a także wiązkę sterowaną, która pokryje dowolny region widoczny z pozycji 7° East.

Zamówiony u Space Systems Loral, satelita EUTELSAT 7C będzie wyposażony w 44 operacyjne transpondery pasma Ku. Jego wyniesienie planowane jest na 20 czerwca 2019.

USŁUGI

 • Wideo
 • Transmisji danych
 • W sektorze rządowym

REGIONY

 • Europa
 • Bliski Wschód
 • Afryka
DOWNLINK COVERAGES
UPLINK COVERAGES

EUTELSAT KONNECT

Nowej generacji Satelita Wysokiej Przepustowości dla Europy i Afryki

 

WYNIESIENIE: 2020

KONSTRUKTOR: Thales Alenia Space

Eutelsat zlecił wyprodukowanie nowej generacji Satelity Wysokiej Przepustowości, zapewniającego bezprecedensową elastyczność operacyjną. Ten w pełni elektryczny satelita, którego wyniesienie planowane jest na rok 2020, będzie pierwszym, który wykorzysta nową platformę Thales Alenia Space, Spacebus Neo.

Jako satelita nadawczy wysokiej pojemności, EUTELSAT KONNECT zapewni niezbędne zasoby dla usług szerokopasmowych w Europie i Afryce, wyznaczając nowy punkt odniesienia w zakresie elastyczności Satelitów Wysokiej Przepustowości.

Dzięki pojemności 75 Gb/s i sieci 65 wiązek, zapewniającym niemal kompletne pokrycie dla Afryki Subsaharyjskiej, satelita posłuży użytkownikom bezpośrednim oraz usługom szerokopasmowym w sektorze gospodarczym, przy użyciu anten o średnicy ok 75 cm. Będzie on również wykorzystywany w sieciach wspólnotowych, połączonych z hotspotami Wi-Fi, dosyłem telefonii mobilnej, a także łącznością na obszarach wiejskich.

USŁUGI

 • Szerokopasmowe

REGIONY

 • Afryka
AFRICA COVERAGE
EUROPE COVERAGE
AKTUALNOŚCI
VIDEO